Tomek Bukoski
Tomek Bukoski

Dla statystyk 😊

35 minut temu
mrcraftsmann
mrcraftsmann

Proponowany gość - dopóki jeszcze żyje - Pan Roman Kluska.

Godzinę temu
Marek Kubala
Marek Kubala

Wszystko pięknie ładnie, pani Moniko, ale dlaczego na litość Boską, obie Panie, zgodnym chórem, kaleczycie język polski? Nie żaden urlop "tacierzyński", a ojcowski przecież. Matka - macierzyński, ojciec - ojcowski. Tak zresztą jest w ustawie. Nie powielajcie Panie błędów językowych, nie pamiętam już której, niedouczonej posłanki lewicy, pomimo waszych sympatii politycznych. Uszy bolą od słuchania.

Godzinę temu
Monika Rolak
Monika Rolak

Coraz bardziej przekonuje sie do Polska2050, zresztą jak fale grono Polaków, widać po sondażach :)

2 godzin temu
Frutos
Frutos

Agresja jest tylko zła, granie w gry komputerowe przyzwyczaja do agresji w życiu rzeczywistym... Czy ja jestem znowu w 1990 roku?

6 godzin temu
Agnieszka P
Agnieszka P

P. Moniko nie dało się niestety Pani gościa słuchać i musiałam przerwać oglądanie. P. Hołownia pozostawił po sobie wrażenie nie dość powiedzieć, bardzo złe. Mam nadzieję, że wywiad był dla wielu bardzo pouczający, nic w przyrodzie nie ginie. Pozdrawiam

8 godzin temu
Mieczyslaw Nowak
Mieczyslaw Nowak

wspoczuje szczerze Pani Monice ze musi to sluchac do konca, Ja tu i teras ten belkot WYLANCZAM!

8 godzin temu
Akaa Bukaa
Akaa Bukaa

Ale wodolejstwo.

8 godzin temu
Bellajaga Bellajaga
Bellajaga Bellajaga

Pani dr. prosila bym o obejrzenie filmikow z "ataku" na capitol dn. 6 stycznia. CNN przerwalo przekaz bo nie mialo co pokazac I to byla czysta manipulacja opinia publiczna. Reporter CNN-u nie mial najmniejszego problemu pokazywania pladrowanego i palonego miasta z planacym budynkiem w tle gdzie zapownial o pokojowej atmosferze protestow Black lives matter.

9 godzin temu
Jakub Słomiński
Jakub Słomiński

Jest jak tani majonez dodawany do jakiejkolwiek potrawy

10 godzin temu
Darjusz ŁAW
Darjusz ŁAW

Bp Athanasius Schneider z kazachskiej Astany jest jednoznacznie krytyBp Athanasius Schneider z kazachskiej Astany jest jednoznacznie krytyczny wobec nieetycznych szczepionek na Covid-19. Jeżeli na całym świecie weszłyby w użycie szczepionki sporządzone w oparciu o komórki pochodzące z ciał zabitych dzieci, to mielibyśmy do czynienia z wydarzeniem tragicznym, wprost - apokaliptycznym, uważa. wobec nieetycznych szczepionek na Covid-19. Jeżeli na całym świecie weszłyby w użycie szczepionki sporządzone w oparciu o komórki pochodzące z ciał zabitych dzieci, to mielibyśmy do czynienia z wydarzeniem tragicznym, wprost - apokaliptyczne

10 godzin temu
Darjusz ŁAW
Darjusz ŁAW

@PPiotr Mengele nie jest lekarzem. I nie ma żadnych kompetencji medycznych. Pan Adam N Dlaczego ten samouk decyduje o życiu i zdrowiu milionów Polaków?

10 godzin temu
Darjusz ŁAW
Darjusz ŁAW

@agnieszkawolsk Zagadka dla Panów Guta, Grzesiowskiego i Horbana. Mogą sobie wziąć p. Niedzielskiego do pomocy. Dlaczego w Izraelu, uchodzącym za wzór obostrzeń i szczepień, liczba zakażeń i zgodnów lawinowo wzrosła od momentu masowych szczepień na koronawirusa?

10 godzin temu
Darjusz ŁAW
Darjusz ŁAW

PRAWI Patrioci Dla przypomnienia firmy PFIZER i BAYER dostarczyły szczepionki i leki do eksperymentów w więzieniach w obozach koncentracyjnych w nazistowskich Niemczech.

10 godzin temu
Darjusz ŁAW
Darjusz ŁAW

Prof. Korab-Karpowicz o lekarzach i instytucjach które zaprzedałaby się Pfizerowi i teraz urządzają nam eksperyment genetyczny o bliżej nieokreślonych skutkach

10 godzin temu
Darjusz ŁAW
Darjusz ŁAW

W przychodni u celebryty Sutkowskiego zachorowania po szczepieniach? Przychodnia zamknięta - badamy sprawę. Norymberga dla Izby Lekarskiej

10 godzin temu
Darjusz ŁAW
Darjusz ŁAW

NWO

11 godzin temu
B B
B B

Poglądy głoszone przez panią psycholog w ostatnich minutach wywiadu to kuriozum

11 godzin temu
Małgorzata Wiśniewska
Małgorzata Wiśniewska

odnośnie poprawności politycznej to uważam, że dobrym w tym temacie filmem jest „Polowanie” z tym duńskim aktorem o dziwacznym nazwisku 😉

11 godzin temu
Zakręc Ona
Zakręc Ona

Tak się zastanawiam, czy maluchy egzekwując od rodziców określone zachowania krzykiem, teatralnym płaczem, kładzeniem się na podłodze i/lub tupaniem nóżkami, nie wykazują się właśnie agresją, która jest w miarę upływu lat rozwijana i dopracowywana? Czy agresorowi nie chodzi właśnie o to, by wzbudzić strach a tym samym uległość a sobie zagwarantować profity lub po prostu spokój. Podejrzewam , że właśnie tak może być. Oglądając ICEMANA doszłam do wniosku, że on znęcał się nad zwierzętami na oczach innych chłopców właśnie dlatego, żeby któremuś nie przyszło do głowy jego skrzywdzić - to była forma zastraszania asekuracyjnego.

12 godzin temu
Andrzej Koter
Andrzej Koter

Czy Pani mówi o Wimie Hoff jako Icemann

Godzinę temu
Bogusław Kuciński
Bogusław Kuciński

Zwlekałem z wysłuchaniem tej rozmowy ..... niesłusznie .

12 godzin temu
Irena Samociuk
Irena Samociuk

POPRAWNOSC POLITYCZNA UCZY ZAKLAMANIA.

12 godzin temu
Irena Dymsrczyk
Irena Dymsrczyk

Dzięki za super wspaniały wykład. Proponuję więcej takich audycji. Z panem doktorem psychiatrą była także wspaniała audycja. Serdecznie pozdrawiam Panie i życzę więcej takich audycji.

12 godzin temu
Rhealizen
Rhealizen

1. nie zgodzę się z tym, że mówienie publicznie o tym, iż ktoś łże jest nieodpowiednie czy nie na miejscu, wg. mnie ma to bardzo ważną funkcję.. nie strwierdzanie takiego faktu publicznie sprawia, iż owemu kłamcy uchodzi to na sucho i 'uczy się', że jest to użyteczne narzędzie.. stąd nie mam problemu z publicznym nazywaniem ludzi kłamcami, jeśli faktycznie świadomie propagują nieprawdziwe informacje. poza tym agresja to agresja tamto, czym jest szerzenie nieprawdziwych informacji na czyjś temat jeśli nie formą agresji? w obecnych czasach oczernienie, może wyrządzić znacznie poważniejsze szkody niż pobicie.. 2. osobiście mam wrażenie, że cała ta 'toksyczna męskość' to tak na prawdę, brak męskości.. 3. czy u Darwina, nie było przetrwania najlepiej dostosowanych, a nie najsilniejszych/najagresywniejszyh? bodaj R. Sapolsky, jeśli dobrze pamiętam, mówił o tym że jeśli wśród któryś z naczelnych samiec alfa jest agresywnym tyranem.. to zazwyczaj długo nie pożyje.. bo samce, które są w hierarchii pod nim go unicestwią, czasem dosłownie rozrywając go na strzępy.. a kiedy stado ma wybierać alfę, to Ci mający szansę rzeczonym zostać, stają się troskliwsi i bardziej opiekuńczy w stosunku do młodych i samic.. co jednak bardziej wskazuje na dostosowanie, niż na siłę.. 4. odn. gier IMO szukanie winnego na siłę, jak było z każdym nowym medium w historii ludzkości.. jeśli już mogą mieć jakiś wpływ na agresję, to mogą ją normalizować, w czym i tak znacznie skuteczniejsza jest telewizja, ale raczej nie 'trenują czy szkolą' co jest im często zarzucane, użycie broni białej/palnej czy nawet sztuk walki wymaga fizycznego treningu, dzięki któremu można wyrobić pamięć mięśniową, pewien automatyzm działania, oswoić się z wysiłkiem, bólem, warunkami takimi jak hałas czy odrzut broni.. a gry wideo nie są w stanie tego w żaden sposób oddać.. 5. odn. 'szturmu na Kapitol' i 'odpowiedzialnego zachowania CNN'. szturm, który miejscami wyglądał jak zwiedzanie budynków rządowych, łącznie z tym, że ochrona budynku sama wpuściła 'szturmujących', a ci grzecznie przemieszczali się między welurowymi pasami, przy czym niektórzy wyglądali na srogo zagubionych.. tego owe rzetelne źródło informacji nie pokazało, tak zakłądam, bo szczerze nie oglądam.. pokazało za to jegomościa, który tegóż dnia zachowywał się agresywnie, odgrażał się ochronie i generalnie nakręcał sytuację, a traktowali go jak niezależnego reportera.. stąd IMO CNN i rzetelność dziennikarska to oksymoron.. poza tym sami przez wcześniejsze 4 lata napędzali to szaleństwo i rozłam społeczeństwa.. a później nagle stają się odpowiedzialnymi za przekazywane informacje? błagam.. btw owym jegomościem zainteresowało się FBI.. bo jest też łączony z wydarzeniami w Provo..

13 godzin temu
Apolityczny
Apolityczny

to ten zapowiadacz z mam talent, o prosze

13 godzin temu
Mat kro
Mat kro

bardzo lubię pani program

13 godzin temu
Jacques Vianney
Jacques Vianney

Bardzo ciekawa rozmowa

13 godzin temu
Dominika
Dominika

oj jaki biedny Szymuś, aż chce się go pogłaskać po główce:(

14 godzin temu
Romi 9
Romi 9

Pani Moniko, kościół katolicki w Polsce przeżywa obecie kryzys , z wielu bardzo odmiennych powodów. Wiemy ,iż ks.Isakowicz-Zalewski odmówił udziału w Pani programie ale może warto zaprosić np. ks. Stanisława Małkowsliego lub ks.Piotra Natanka. A może Arcybiskup Jan Paweł Lenga. Proszę tylko nie zapraszać księży celebrytów .

14 godzin temu
Old Lone Wolf
Old Lone Wolf

Tym razem nuda.

14 godzin temu
Zakręc Ona
Zakręc Ona

Nawiązując do filmu Gra o którym żeście Panie wspomniały, oglądałam kiedyś dokument o dziewczynce syrence i w wielkim skrócie: dziewczynka rosła i w miarę upływu lat i wzrastającej wagi a miała apetyt, opieka nad nią stawała się coraz trudniejsza. No i chyba w wieku siedmiu czy ośmiu lat podczas kompleksowych badań lekarz zalecił rehabilitację i adekwatne do przypadku ćwiczenie, chodziło przede wszystkim o to żeby dziewczynka w KOŃCU zaczęła wykorzystywać ręce, które przecież miała zdrowe, po to chociażby by móc się samodzielnie przemieszczać na wózku. Mamie bardzo na tym zależało żeby dziewczynka się w jakimś stopniu usamodzielniła i np. także sondę sama wymieniała, ale dziecku się nie chciało tym bardziej że ojciec był na każde zawalone dziewczynki i we wszystkim ją wyręczał. Różnica zdań między małżonkami w podejściu do opieki doprowadziła do ich rozwodu. A dziewczynka gdy pojechała na obóz rehabilitacyjny z innymi niepełnosprawnymi dziećmi, była wśrod nich jedyną którą trzeba było pchać! I była taka scena gdy wieczorem wszystkie dzieciaki na wózkach po pikniku czy też ognisku same udały się do środka ośrodka a ona została sama jak kółek na pomoście, bo ?! BO była leniwa i zawsze liczyła na tatusia jak jej przybiegnie na skinienie i pomoże. Od tamtej pory mam dystans do niepopnosprawnych, uważam że niektórzy z nich z premedytacją nadużywają swojej niekorzystnej pozycji 🤷.

14 godzin temu
mariuszem
mariuszem

Dziecko jak to dziecko, skorzystało z nadarzającej się okazji . A że zdarzyło się jej mieć niemądrych rodziców, to sobie ich podporządkowała. Gdy na obozie przyszło zderzenie z rzeczywistością spoza domowego klosza - puknęła boleśnie głową w belkę (realny świat, którego nie jest pępkiem) o której istnieniu rodzice nie raczyli jej poinformować, a tym bardziej w nim funkcjonować. Tego typu sytuacje zdarzają się niestety również z udziałem jak najbardziej pełnosprawnych fizycznie dzieci. Tak więc, uprzedzanie się na podstawie tego jednego przykładu do całej grupy osób, w tym przypadku akurat niepełnosprawnych, nie jest moim zdaniem zasadne (jak każda generalizacja która upraszcza, ale też fałszuje postrzeganie świata).

11 godzin temu
blada dupa
blada dupa

a nie uwazasz ,ze w podobnym stopniu jak pełnosprawni naduzywają? , poprostu jak inni ludzie , ja tam jestem uprzedzona równo do wszystkich :D

14 godzin temu
Dawid Maciejewski
Dawid Maciejewski

💙

14 godzin temu
Elżbieta Gęgotek
Elżbieta Gęgotek

Przed wielu laty pewien łódzki docent twierdził, że jemu właśnie wolno używać wulgaryzmów z racji tego że jest docentem😓😞. Nie jestem docentem ani nawet magistrem no i chyba dlatego wulgaryzmy nie chcą mi przechodzić przez gardło.😁

15 godzin temu
Wiesława NOWAKOWSKA
Wiesława NOWAKOWSKA

Dziwny ten panHolownia niby sie stara byc kims ale tak naprawde nie wzbudza zaufania

16 godzin temu
marekfru
marekfru

Pozdrawiam Panie .Kierunek jest prosty Bardzo prosty .Każda grupa społeczna na swoim poziomie musi wywalczysz sobie posłuch .Nic to nowego . Adrelanina to nie nauka .To zwierzęce odruchy i nie ważne ile kwakultetów skończysz Super posłuch ,Więcej takich wywiadów .

16 godzin temu
Anna S.
Anna S.

Apropos dehumanizacji: w IX wieku często można było spotkać na ulicach plakaty, na których było napisane, żeby unikać pewnej grupy społecznej ( świadomie unikam nazwy narodowości), bo ona jest zawszona i roznosi tyfus. Powszechnie wierzono w te słowa. Podczas wojny ludzie tej narodowości byli masowo zabijani.

16 godzin temu
Anna S.
Anna S.

Taka ciekawostka na potwierdzenie wypowiedzi obu pań.

10 godzin temu
cimg
cimg

i?

12 godzin temu
MocShikido
MocShikido

Świetna rozmowa. Dużo wyższy poziom dyskusji niż z Korwinowcami

16 godzin temu
Antek Policmajster
Antek Policmajster

Dziambor ma doktorat, jest wykładowcą akademickim, podobnie Mentzen. a Hołownia? pikolakiem Prokopa

13 godzin temu
Antek Policmajster
Antek Policmajster

niby na jakiej podstawie tak twierdzisz, bo bliżej ci do Hołowni niż do Korwinowców? przecież Hołownia to celebryta bez wykształcenia i pojęcia o większości dziecin polityki ze szczególnym uwzględnieniem ekonomii. dlatego jedyne co potrafi to paplać populistyczne ogólniki. oczywiście nie musi się znać na wszystkim, ale w przeciwieństwie do Kukiza nie widać prawdziwego zainteresowania polityką poza oczywiście dorwaniem się do koryta. czy ma jakiś motyw przewodni jak Kukiz JOWy? czym się różni od PO poza kadrami, które niedługo zasilą ludzie z PO?

13 godzin temu
blada dupa
blada dupa

spoznilam sie z zagadnieniem : aborcja jako forma agresji

16 godzin temu
Oktawian Bik
Oktawian Bik

Jeden z najgorszych rozmówców jaki był tu na kanale, po posłach Konfederacji wypadł jak bezobjawowy polityk przeszkolony , z polit poprawnym doborem słów i co gorsza z sympatią do covid terroru. Człowiek systemu by dalej rządzić Polską z tylniego siedzenia.

17 godzin temu
Pan Losu
Pan Losu

Super by było, gdyby kiedyś rozmowy na kanale były prowadzone na żywo, a w międzyczasie ktoś zbierał (a potem podsuwał Pani prowadzącej) pytania do zadania gościowi. Podczas oglądania, gdy poznaje się stanowisko gościa, często wpadają do głowy zupełnie inne pytania, niż wysyłane "na sucho" przed programem. Mogłoby to sprowokować ciekawą dyskusję, trochę skonfrontować gościa z innym stanowiskiem, ale w kontrolowany sposób

17 godzin temu
lukderk
lukderk

najlepszy moment rozmowy 41:12 - 41:42

17 godzin temu
Ralph Kopcewicz
Ralph Kopcewicz

Ciekawy program,ciekawy temat !!!!!!! Pozdrowienia...Rafal :):):)

18 godzin temu
Ambroży Kleks
Ambroży Kleks

Obejrzałem prawie wszystkie wywiady, ale podczas tego nie wytrzymałem, 24 minuta wyłączam. Strasznie nudna rozmowa mimo, że temat może być ciekawy. To jest raczej dawanie wykładu, a nie rozmowa. Poza tym da się wyczuć pewnie skrzywienie ideologiczne - przewinąłem kilka razy w przód, żeby upewnić się w decyzji wyłączenia filmu a tam temat Kapitolu w USA i gość mówi, że oglądała CNN ..... teraz trochę AGRESJI: KTO NORMALNY OGLĄDA CNN ?

18 godzin temu
Ambroży Kleks
Ambroży Kleks

@Paweł Kurowski przejdzie Ci to dziczenie z wiekiem. Teraz walczysz i rzucasz się jak jakiś neofita... daj sobie czas, wyłącz tv i poczytaj coś mądrego.

8 godzin temu
Paweł Kurowski
Paweł Kurowski

@Ambroży Kleks dziękuję za troskę o mój czas i na co go poświęcam, ale traktuję to jako formę intelektualnej rozrywki poszerzającej horyzonty i umiejętność dyskusji, szczególnie w sytuacji zachowywania dystansu społecznego. Mojego życia nie uważam za nudne, raczej cierpię na niedoczas, ale bez przesady... skrobnięcie jakiegoś komentarza to kilka minut. Moje pytanie brzmi - po cholerę Pan spuszcza się w komentarzach, a potem polemizuje w dodatku pod nudnym filmem? Przecież Pańskie życie dostarcza tyle rozrywek i jest tak bardzo interesujące... Oh wait...

9 godzin temu
Ambroży Kleks
Ambroży Kleks

@Paweł Kurowski jakie trzeba miec nudne życie, żeby tak zawzięcie się produkować na youtube. Ja nie widze potrzeby żeby z kimś nieznajomym tracić tyle czasu. Rozmowa jałowa zupełnie jak ten film. Widziałem wszystkie filmy na tym kanale i ten jest jeden z gorszych. tyle. Skąd potrzeba, żeby komentować mój wpis to nie wiem. Mógłbym odbijać piłeczkę za każdym razem ale bez przesady. Dla kogo i po co...

10 godzin temu
Paweł Kurowski
Paweł Kurowski

@Ambroży Kleksniezła próba zejścia tematem na inne tory atakując w jednym punkcie - ale spoko... złapię haczyk bo czemu nie... Jak najbardziej może i dla niektórych nudny... ale po Pana wpisie raczej oceniłbym, że jednak trochę podgrzał Pana emocje bo faktycznie nudny nie zostałby okraszony takim komentarzem. "Trochę się podsmiewam ze slowa "bańka" bo to juz staje się także nudne i oklepane" doświadczam ludzi w bańkach każdego dnia, zamknięci na 4 spusty i spolaryzowani... może śmieszne, ale prawdziwe, polecam posłuchać chociażby kubotygodnik klubu jagiellońskiego gdzie wykazują wyraźną i niebezpieczną polaryzację poglądów w ostatnich latach, sprawia, że siedzimy we wrogich obwarowanych obozach, bo bycie w jakimś środowisku to zupełnie inna rzecz. A Pana teza, że o bańce piszą ludzie w bańce... cóż, potrzebne byłyby jakieś sensowne argumenty. Ja w JAKIEJŚ bańce jestem, ale świadomość tego mechanizmu sprawia, że mogę tą bańkę kreować chociaż trochę świadomie i zgadzam się z tezą, że CNN kłamie... tak samo jak TVN i TVP i Media Narodowe i każde jedne medium, mniej lub bardziej - nie ma mediów, które piszą tylko fakty i nie pod jakieś polityczne dyktando. Dlatego ja robię zwykle przeglądówkę od oko press po Do rzeczy czy frondę - wszystkie są siebie warte i z żadnym do końca się nie zgadzam - łączy je to samo - raczej szmatławy poziom i chamskie narracje pisane pod polityczne i ideologiczne dyktando, ale czytam... zawsze coś dla siebie z tego wyciągnę - gdybym kiedyś uznał, że czytam tylko np prawą stronę (tak zresztą było) a inne odrzucam z marszu to z automaty staję się zmanipulowanym frajerem w bardzo niebezpiecznej bańce czego nikomu nie życzę. Stąd też zresztą Pani Jaruzelska robi tak świetną robotę - daje dobry przykład tego jak nie siedzieć w bańce i dlaczego to takie ważne. A jak dla Pana to nudne... niech Pan idzie pooglądać Rolę, albo Jabłonowskiego czy Szumlewskeigo - zależnie od preferencji - tam emocje sięgają sufitu, nakręci się Pan przeciwko tym drugim za wszystkie czasy. Ja jak pisałem... wolę śliwki nałęczowskie i herbatkę na chillu.

11 godzin temu
Ambroży Kleks
Ambroży Kleks

@Paweł Kurowski Apolitycznosc czy politycznosc nie zmienia faktu, że ten wykład jest nudny. Trochę się podsmiewam ze slowa "bańka" bo to juz staje się także nudne i oklepane. Każdy jest w jakieś bance będąc częścią jakiegoś srodowiska i nawet jak komuś się wydaje ze nie jest to i tak jest a przykladem jest użycie słowa bańka, która jest używana przez określony typ ludzi .. czyli tych w bańce :D :D . Pisanie w sposób taki światły jak Ty nie zmienia faktu, że też w jakiejś bance jesteś. Od Ciebie dowiedzialem sie ze ogladanie propagandowej i fejkowej telewizji typu CNN jest oznaką otwartości? wow. A może to właśnie jest egzystowaniem w bańce? bańce bańce bańce...........

12 godzin temu
Daniel Deńca
Daniel Deńca

a gdzie o mikroagresji?

18 godzin temu
Monika
Monika

Treści prawicowe są bardziej cenzurowane pani Moniko bo są dużo bardziej nienawistne, odczłowieczające, podburzające. Odczłowieczanie, nienawiść czy podburzanie do agresywnych działań powinny być granicą, powinno się je natychmiast usuwać, inaczej się rozpleniają i granice przesuwają się coraz bardziej. To dzieje się w Polsce.

18 godzin temu
Monika
Monika

@blada dupa Nie jesteśmy wyjątkowi, nie lepsi niż inne nacje. Każdy z nas jest jednak wyjątkowy. Dziękuję.

37 minut temu
blada dupa
blada dupa

@Monika :D Ależ Jestesmy wyjątkowi! ..mnie raczej wpajano od podstawowki , ze jednak "wsiowi" <moje odczucie ...albo odwrotnie zbyt "niewsiowi" , czyli np za bohaterscy <ZLE , czy to ...no zawsze coś , zawsze nie tak , jak być powinno .,, tacy gorsi , czy ze cwaniaki < ZLe rowniez i nieporadni lub naiwni <negatywnie i to nie Francuz tak uwaza tylko wlasnie Polak drugi , mysle , że Europa to dzis o wartosciach europejskich juz zupelnie nie mysli , dziekuje za wymianę myśli :)

10 godzin temu
Monika
Monika

@blada dupa to co polskie nie jest gorsze ale nie jest też lepsze tak samo jak francuskie czy inne. W Polsce uważa się teraz, że jesteśmy wyjątkowi i będziemy uczyć Europę wartości. To bzdura. Nikt nie będzie tego chciał bo jest pełne nienawiści, wykluczania, odczłowieczania, pychy.... To nie ma nic wspólnego z chrześcijaństwem. Niech ludzie sami wybierają czy chcą być lewicą czy prawicą, nie może być przymusu wierzenia w jedną właściwą partię jak za komunizmu. Boże nas też broń przed taką afirmacją jak np często w Paryżu bo to nie afirmacja a raczej przekonanie o swojej wyższości.

11 godzin temu
blada dupa
blada dupa

@Monika w tej wypowiedzi zmieniła Pani sens dot "treści" , wiec nie ma sporu , moge jednak z trzewi dodac, ze to co polskie nie jest gorsze niz francuskie czy angielskie czy portugalskie ... ani prawica ani pierogi :D . ...moze to byc tak samo wiejskie lub wysokie jak nasze , Francuzi nie maja z tym problemu AFIRMUJA SIE do bólu , my Polacy mamy pełno kompleksów ,a tresci kierunki modernistyczne weszly do naszej kultury w sposob rewolucyjny , a wiec nienaukowy , zaprzECZaJcy/PODWAZAJACY NAUKĘ , jako antynauka , podwazanie wartosci , nie kontynuacja

11 godzin temu
Grzegorz Styrna
Grzegorz Styrna

@Monika Ale jak sam sobie tego nie uświadomi, to trzeba mu pomóc. Potem będzie wdzięczny.

12 godzin temu
piotr wojtowicz
piotr wojtowicz

Super wywiad

18 godzin temu
Monika
Monika

Ciekawe, że pani Monice nie podoba się język wkurzonych kobiet a nie ma problemu z odczłowieczaniem, nazywaniem np dewiantami innych ludzi ( także w jej programie ). To niezwykłe, że nawet szczyci się obecnością konfederacji czy jej zwolenników w swoim programie. Konfederacja wielokrotnie odczłowieczała ludzi.

19 godzin temu
Paweł Malinowski
Paweł Malinowski

Gdzie niby ?

9 godzin temu
silberstein jakob
silberstein jakob

Mlynek do mielenia,co wsypiesz wszystko zmieli.Pierdoli 24/7bele co.

19 godzin temu
Arkadiusz Mazurek
Arkadiusz Mazurek

Nowe opakowanie tego samego g*na... 3 x robic ludzi w balona tą samą metodą ? ... No way!

19 godzin temu
papiesh kapitalizmu
papiesh kapitalizmu

Skąd ten smutek? Czasem odnoszę wrażenie, że słowa ledwie przechodzą przez Pani gardło...

19 godzin temu
Marcin Strokosz
Marcin Strokosz

Ogólnie ciekawa rozmowa, ale często Pani profesor dopuszcza się nie konsekwencji. W jednej części wypowiedzi opisuję zachowania agresywne jako automatyzmy które wyzwalają się w ułamkach sekund, a z drugiej strony radzi, aby nie dopuszczać do silnego wzburzenia. Jedno z drugim się nie łączy. Pozdrawiam :)

20 godzin temu
Anna Marczak
Anna Marczak

Serdecznie dziękuję za spotkanie.

20 godzin temu
Michał
Michał

Ale was uwiera, że ktoś nie chce sie bawić w szczucie jednych na drugich

20 godzin temu
Michał
Michał

​@Antek Policmajster szczuje a krytykuje to jest różnica

17 godzin temu
Antek Policmajster
Antek Policmajster

przecież Hołownia non stop szczuje na PiS, a w czasie protestów Strajku Kobiet szczuł na kler. ślepy jesteś?

18 godzin temu
Bydgoska Czarownica
Bydgoska Czarownica

Co za schematyczne poprawnie polityczne myślenie, ta pani ma bardzo ograniczone spojrzenie w tym temacie... Ignorowanie atawistycznych zachowań jest zwykła ignorancją, a gładkie usprawiedliwienia tylko ułatwiają wymówkę aby się nie zmierzyć z tematem.

21 godzinę temu
ekuerpo
ekuerpo

Gram od 20 lat zabijam tysiącami i nigdy nie miałem problemu z rozróżnieniem świata wirtualnego od realnego, a co więcej nigdy się nie bije ani nic z tych rzeczy xD

21 godzinę temu
ekuerpo
ekuerpo

@Paweł Malinowski granie może być szkodliwe, ale nie produkuje agresywnych morderców i są też na to badania xd nawet wojskowych się leczy z PTSD (mogłem coś przekręcić) podczas grania w strzelanki xD Ta kobieta ma boomerskie podejście, a zarazem utopijne że można wyeliminować agresję.

2 godzin temu
Paweł Malinowski
Paweł Malinowski

Dokładnie, te wszystkie badania są o kant dupy potłuc. Znam ludzi, którzy pala od lat nic im nie jesti to jest dowód, że palenie nie szkodzi. Jeżeli jeżdżę bez pasów i miałem wypadek i nic mi się nie stało,to jest niezaprzeczalny dowód, że pasy są niepotrzebne. Wszystkie badania, opinie specjalistów należy wywalić do kosza, bo przecież nic mi się nie stało XD Można się śmiać, ale autor opinii powyżej odczuwa tak silny dysonans poznawczy ilekroć ktoś wspomni o szkodliwości grania w gry, że musi się pochwalić, że jemu nic nie jest.

9 godzin temu
Zakręc Ona
Zakręc Ona

@ekuerpoaha, ok :)

14 godzin temu
ekuerpo
ekuerpo

@Zakręc Ona a dziękuję dobrze xD nie samym graniem człowiek żyje, jak uprawia się sport i w miarę dobrze odżywia to nie powinno być problemów.

14 godzin temu
Zakręc Ona
Zakręc Ona

A tak z ciekawości zapytam, jak tam ciśnienie, w normie? Pytam, bo wszyscy pykający, których znam osobiście mają problem z nadciśnieniem.

15 godzin temu
Wojciech Nykiel
Wojciech Nykiel

Bardzo wazny temat Panie poruszyly. Dziekuje

21 godzinę temu
Edyta Chojnacka
Edyta Chojnacka

Bardzo ciekawa rozmowa, dziękuję obu Paniom👍😀

21 godzinę temu
wariatqq
wariatqq

Pani Moniko robi Pani świetną robotę. Wywiady, forma, treść wszystko jest perfekcyjne. Szkoda tylko że tak mało w programie osób z lewicy czy osób związanych ze środowiskiem PO. Wystarczy dać im mówić a wszyscy poznają prawdę. Propaganda TVP nie jest tak skuteczna jak zwykła rozmowa/wywiad. Dajmy szasnę ich poznać :)

21 godzinę temu
marcin jacek
marcin jacek

Temat na inną rozmowę?cenzura to cenzura.. Gosc mądry ale bez szerszego postrzegania rzeczywistości czyli oderwany od rzeczywistości kompletnie..

21 godzinę temu
Piotr Biedowicz
Piotr Biedowicz

Przy zapowiedzi gościa i opisaniu go jako psychologa, miałem wrażenie, że zaraz po tym zastanowiła się Pani przez ułamek sekundy czy nie sprostować i powiedzieć "psycholożka" 😁 Lewica będzie wściekła 🤯🤯🤯🙂

21 godzinę temu
Nevada - 1 -
Nevada - 1 -

jak pan Holownia jest dobry z Historii , to niech Pan zacznie dbac o Nauke Polskich Dzieci Naszej Historii , bo Lewacko - Teczowe Hieny chca za wszelka cene zmienic albo wymazac Nasza Historie zeby bylo Pokolenie wyplukane naszej tozsamosci , takimi latwiej sie zarzadza , sasiedzi o to dbaja .

21 godzinę temu
hexxon77
hexxon77

Skąd ten człowiek ma pieniądze na to wszystko? Kto za nim stoi?

22 godzin temu
Michał Warda
Michał Warda

Pies Bolek? Ot i fikołek historii:D

22 godzin temu
puficor
puficor

Przykłady oczywiscie agresji meskiej. Znikome zazanczenie powszechnej agresji wobec mezczyzn!

22 godzin temu
puficor
puficor

To może niestereotypowo: staruszka nawet z czarnym pasem to staruszka... jestem zdania, ze kobietom wmawia sie, ze samoobrona mozna wiele zdzialac. Mysle ze to przeciwskutecznie. Proba walki rozjusza tylko napastnika. Lepiej unikac sytuacji, dzialac krzykiem, ucieczka badz bronia. Nie radze ufac w techniki, np jiu jitsu, ktorego nazwy Pani Dr nie umie chocby wymówić. Pozdrawiam. Posiadaczka czarnego pasa. :)

22 godzin temu
Szymon Bożek
Szymon Bożek

Nie da się tego słuchać. Ten człowiek to nawet kiepski aktor.

22 godzin temu
nosuchname247
nosuchname247

Jakaś ta rozmowa mało agresywna ;-)

23 godzin temu
nosuchname247
nosuchname247

@Anna Marczak Bez sakramentalnego "ja pani nie przerywałam" rozmowa w polskich mediach jest niepełna. ;-) Można też przekonywać siłą głosu, a nie argumentów. Ewentualnie można gadać równolegle, dwie osoby naraz. Bez czegoś takiego rozmowa w polskich mediach jest jak Ferrari bez emblematu konika czy Lamborghini bez szarżującego byka. Niby jest, ale nie do końca zgodna z obowiązującymi kanonami. <irony mode off>

21 godzinę temu
Anna Marczak
Anna Marczak

po co?

21 godzinę temu
Małgorzata Kwaśniewska
Małgorzata Kwaśniewska

powinien był zostać kierowcą autobusu

23 godzin temu
marcin jacek
marcin jacek

Na zasiegi👍👍👍

23 godzin temu
Grzegorz Wirtek
Grzegorz Wirtek

Doceniam pomysł na odcinek. Niemniej to co ma do powiedzenia Pani doktor jest rozczarowujące, bo sprowadza się do kilku truizmów oraz przekonania, że agresja jest zła, w związku z czym należy ją tłumić. Trochę to dziwne, skoro agresja jest jednym z naturalnych mechanizmów w świecie zwierząt, którymi przecież jesteśmy. Oczekiwałem wnikliwej naukowej analizy, a dostałem wykład o moralności i przejmowaniu wzorców z dzieciństwa.

Dzień temu
Paweł Malinowski
Paweł Malinowski

@mariuszem czyli jeżeli kogoś krzywdzisz, na przykład okradasz ale robisz to w sposób kontrolowany to jest w porządku ? Agresja to krzywdzenie innych i kontrolowanie tego nie jest kryterium oceny moralnej. I dlaczego cały czas porownujesz świat zwierząt do ludzi. Nie jesteśmy zwierzętami, wytworzyliśmy kulturę i cywilizacje i agresja przestała być cechą warunkującą przetrwanie. Już lata temu udowodniono, że agresja jest chętniej wybierana jako sposób rozwiązywania problemu przez osoby mniej wykształcone i nie mające potencjału intelektualnego aby sięgnąć po bardziej wyrafinowane środki. Agresja nie jest również emocjąa środkiem wyrażania takowych, na przykład gniewu, ale człowiek w większości przypadków zawsze ma wybór czy ja stosować

8 godzin temu
mariuszem
mariuszem

@Irena Dymsrczyk jestem zwykłym śmiertelnikiem, ale nie znalazłem prostej i zrozumiałej odpowiedzi np.na podstawowe pytanie: skąd w każdym człowieku jest taki instynkt agresji? Odpowiedź, że rodzi się on z niewłaściwego wychowania, prowokuje następne pytania - wszyscy byliśmy/jesteśmy źle wychowywani? albo skąd taki instynkt występuje u zwierząt? Też z niewłaściwego wychowania? Agresja nie jest zła sama z siebie, podobnie jak grawitacja. Można ja wykorzystać (i ewolucja to robiła/robi nadal) do tworzenia dobrych rezultatów, może jednak też wyrodzić się w siłę destrukcyjną, jeśli stracimy nad nią kontrolę. Jednostronne widzenie natury agresji uważam za błędne/nieracjonalne.

12 godzin temu
Irena Dymsrczyk
Irena Dymsrczyk

Wobec niedosyt to proponuję poszukać sobie w Internecie lub w literaturze naukowej wykładów naukowych na temat agresji. Tutaj super fajnie w prosty i zrozumiały sposób zostało wszystko przedstawione dla zwykłych śmiertelników.😣

12 godzin temu
mariuszem
mariuszem

@Marta C. W instynkt agresji jesteśmy po prostu wyposażeni, czy to się nam podoba czy nie! Jest z nią jak z nożem - może on służyć do krojenia chleba, nacięcia gałęzi do zbudowania schronienia, krótko mówiąc działań pozytywnych społecznie, ale również do dokonania zabójstwa. Teoretycznie noży moglibyśmy się pozbyć, jest czymś zewnętrznym. Z agresją to już nie przejdzie, bo jest naszą immanentną częścią naszej ewolucji od milionów lat! Nasz rozum, możliwość refleksji to nie magiczne różdżki, których możemy użyć do całkowitego przenicowania naszej natury. Inne pytanie, to czy bez instynktu agresji bylibyśmy lepszymi istotami? Na pewno innymi, bo czy lepszymi to mam wątpliwości.

13 godzin temu
Grzegorz Wirtek
Grzegorz Wirtek

@Marta C. Spróbuję jednak obronić taką tezę - przypuśćmy, że ktoś, lub jakieś stworzenie zagraża bezpośrednio życiu bliskiej mi osoby, jako rozumne stworzenie cieszyłbym się, że jestem wyposażony w agresję, umożliwiającą mi stanięcie w obronie tej osoby.

13 godzin temu
Jerzy Szustakiewicz
Jerzy Szustakiewicz

Uszanowanie. / coś zrozumiałem - dziękuję.

Dzień temu
Anna Kruczek
Anna Kruczek

Chętnie bym posłuchała rozmowy z Janem Śpiewakiem:)

Dzień temu
cinzsur
cinzsur

Kiedy Damian Redmer z kanału Rozwojowiec?

Dzień temu
Misiek83w
Misiek83w

2650 komentarzy... Ma ktoś czas policzyć ile jest na "tak" a ile na "nie" dla Pana Szymona?

Dzień temu
Misiek83w
Misiek83w

Jakim? Po kilku minutach rozmowy wnioskuje: Narcyz, Maminsynek. Absolutnie nie mąż stanu.

Dzień temu
wujekWONT
wujekWONT

Kds

Dzień temu
Rob Ambi
Rob Ambi

Kolejna wydmuszka Petru X 100 Człowiek niewiarygodny na wielu płaszczyznach. Ludzie nie maja wstydu biedna ta nasza Polska.

Dzień temu
StJimmy
StJimmy

Dlaczego publicznie mówi się, że ktoś kłamie? Serio trzeba to Pani Doktor tłumaczyć? W sytuacji kiedy ktoś rzeczywiście kłamie to po to, żeby ostrzec innych przed dana osoba, która jest manipulantem.

Dzień temu
Paweł Kurowski
Paweł Kurowski

politycy robią to w sposób instrumentalny co dziennie w telewizji. A ilu osobom Pan mówi i jak często, że ktoś kłamie? Zakładam, że dużo rzadziej niż przeciętny polityk w telewizji, więc diagnoza pani Doktor jest słuszna.

15 godzin temu
Johnny English
Johnny English

Racja, to samo napisałem.

16 godzin temu
Piotr Ppp
Piotr Ppp

Zastanawiam się, dlaczego nie nosicie kagańców.

Dzień temu
Meta Logos
Meta Logos

Agresja to nie przemoc .

Dzień temu
marcinwawa87 xxx
marcinwawa87 xxx

Ja bym jednak odróżnił agresję jako emocji (często wywołanej impulsem lub kondycją psychiczną sprawcy) od przemocy jako sposobu rozwiązywania problemów.

Dzień temu